Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Info Kategorija / Sport

USPEŠAN START ODBOJKAŠICA!

Utakmicom 10-og kola počeo je prolećni deo Prve vojvođanske lige - grupa Sever u kojoj je OK Elan Volley u subotu 20 februara, ugostio četvrtoplasiranu ekipu OK Merkur iz Bačke palanke.

Mnogobrojna srbobranska publika, njih oko 150 koji su došli da podrže naše devojke, imala je priliku da uživa u scenariju koji samo odbojka može da režira.
Početak utakmice, nije ništa dobro obećavao jer su gošće posle prva dva seta vodile sa 0:2. Međutim naše devojke se nisu predavale. Ginule su za svaku loptu, što je publika znala da nagradi. Nošene frenetičnim navjanjem naših navijača, srbobranke podižu nivo svoje igre i posle velike borbe stižu do izjednačenja 2:2.

U petom odlučujućem setu viđena je još veća drama na terenu. Gošće stižu do naizgled nedostižnog vođstva od 10:13, ali tada na servis liniju dolazi naš kapiten Tijana Jojkić te sa pet izvanrednih servisa preokreće rezultat na 15:13 i konačnih 3:2 za Elan (20:25, 23:25, 26:24, 26:24, 15:3 ) što je izazvalo erupciju oduševljenja publike na tribinama kakva davno nije viđena na tribinama sportske hale.

U petak, 26. februara, pionirska selekcija OK Elan Volley-a, u okviru prvenstva Vojvodine gostovala je u Subotici. Protivnice su im bile vršnjakinje iz ŽOK Spartak Subotica. O rejtingu domaćina je iluzorno gvoriti, jer one predstavljaju sam vrh ženske odbojke.

Naše devojke su po mnogima u ovaj meč ušle kao totalni autsajderi, ali one nisu tako mislile I posle prva dva seta Srbobranke vode sa 2:0 u setovima red zbunjenom subotičkom publikom. Od tog trenutka na scenu stupaju sudije (obe iz Subotice) koje da li zbog namere ili neznanja i blago rečeno veoma čudnim i sumljivim odlukama daju vetar u leđa domaćim igračicama pa čak izazivaju i smeh kod objektivne subotičke publike. Pa i pored toga naše odbojkašice predvođene izvanrednom Kristinom Milović u četvrtom setu konstantno vode, imaju čak dve meč lopte koje nisu uspele da realizuju i set gube sa 29:27, ali to nas nije pokolebalo, ponovo u petom setu stičemo prednost od 8:4 i nakon velike borbe domaće igračice ipak dobijaju set 15:13 za ukupnih 3:2 (19:25, 21:25, 25:18, 29:27, 15:13)

Revanš predstoji u Srbobranu pa smo sigurni da će uz pomoć svojih navijača naše devojčice dati sve od sebe da dobiju renomiranog protivnika i pokušaju se plasirati u polufinale prvenstva Vojvodine, a samim tim i na državno prvenstvo što bi za ovu ekipu bilo od izuzetnog značaja.

Već sutradan u subotu 27. februara prva seniorska ekipa je gostovala u Somboru ekipi ŽOK CVS.
Iako su naše devojke prvi set izgubile to ih nije pokolebalo, podižu nivo svoje igre i rutinskom igrom dobijaju naredna tri seta i krajnji rezultat je CVS - Elan Volley 1:3 (25:21, 18:25, 17:25, 19:25 ) za vrlo važna tri boda.

Na kraju da pomenemo da su i mlađe pionirke u svom prvom takmičenju - ligi mlađih pionirki (2003/2004 godište) u konkurenciji osam ekipa osvojile odlično četvrto mesto, boreći se u Bečeju protiv domaće ekipe za bronzanu medalju. Rezultat je na kraju bio 3:2 za domaćina te i one svakako zaslužuju sve čestitke za pokazanu igru i borbenost.
Naredna utakmica seniorskog prvenstva igra se u nedelju 06. marta u 17 časova u Srbobranu u velikoj sportskoj hali gde naše devojke dočekuju ekipu OK Panonija iz Bačke Palanke pa je ovo prilika da pozovemo sve ljubitelje odbojke da dođu I bodre naš klub.

Postavio: Srbobran.net dana 2016.02.29   |  Ocena: