Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Info Kategorija / Sport

PAO I SLOVEN U RUMI!

Tri kola, tri pobede košarkaša Akademika. Sinoć u Rumi savladan domaćin iz ovog sremskog grada, a naši košarkaši pomerili se napred na tabeli, trenutno drugi...

Juče su igrane utakmice 16.kola MRL - Sever, a KK Akademik je gostovao u Rumi. Ekipa predvođena trenerom Kecojevićem krenula je na ovo gostovanje sa namerom da vrati dug od jesenas, kada su Rumljani bili bolji tim i u finišu utakmice dobili Akademik. Plan je uspešno realizovan, tako da je zabeležena treća pobeda zaredom u drugom delu prvenstava.

14. CRVENKA Crvenka 16 0 16 1076:1506 16

Sledećeg vikenda u Srbobran dolazi odlična ekipa iz Žitišta, a o tačnom terminu odigravanja ovog prvenstvenog duela obavestićemo vas na vreme.

MLAĐE SELEKCIJE:

Tri utakmice i tri pobede ovog vikenda. Nakon jučerašnje pobede kadeta protiv Čoke sa 89:66, danas su pobede zabeležili mladji pioniri protiv Vrbasa sa 45:25 i pioniri protiv Kikinde sa 74:61.

Mladji pioniri su u derbiju kola već na poluvremenu obezbedili pobedu protiv gostiju iz Vrbasa. Rezultat je bio 31:07. Naši momci su trenutno četvrtoplasirana ekipa u Vojvodini. Podsetićemo, u ovom rangu se takmiči 12 ekipa tog godišta i prve 4 idu na finalni turnir prvenstva Vojvodine.

Najvažniju pobedu ostvarili su pioniri 2002 godište protiv Kikinde.Našim momcima za prolaz dalje je bila potrebna pobeda veća od 11 razlike. Pioniri Akademika u dvadesetpetom minutu gubili su sa 5 razlike, ipak naši igrači su uspeli u vrlo uzbudljivoj završnici da dodju do zlatna vredne pobede od 13 poena razlike. Sve pohvale za ove momke koji su danas pokazali veliko srce na terenu. Ovom pobedom oni su se plasirali medju najboljih 6 ekipa u Vojvodini. Takmičenje šest najboljih ekipa  počinje sledećeg vikenda.

Postavio: Srbobran.net dana 2016.02.14   |  Ocena: